Україна та COVID-19

10 Листопада 2020

Україна проводить перетворення своєї системи охорони здоров’я, спрямовані на те, щоб жителі країни могли отримувати необхідні їм якісні послуги охорони здоров’я, не відчуваючи при цьому фінансову скруту.

У березні 2020 р коли в країні почався спалах COVID-19, Андрій (25 років), лікар з міста Хмельницький на заході України, раптом відчув, що захворює. Діючи відповідно до професійними медичними знаннями, він негайно відокремився від дружини та інших родичів. Коли йому стало гірше, він викликав “швидку допомогу”, і в лікарні йому зробили тест на COVID-19, який виявився позитивним.

“Послуги тестування і діагностики в лікарні були надані безкоштовно, але мені довелося самому шукати і купувати ліки. Я дуже вдячний анестезіології з Хмельницької області і іншим колегам, які допомогли мені знайти і купити ліки, поки мої родичі змушені були протягом 14 днів перебувати в ізоляції. Згодом ситуація з доступністю ліків в стаціонарах покращилася, і тепер пацієнти вже отримують ліки безкоштовно, “- каже Андрій.

Перетворення послуг охорони здоров’я, покликані забезпечити для пацієнтів можливість безкоштовного тестування на COVID-19 і лікування – це всього лише одна з численних прогресивних ініціатив, початих урядом України. Це демонструє прихильність уряду забезпечення загального охоплення послугами охорони здоров’я (ВОУЗ), для того щоб ніхто не був залишений без уваги, і щоб кожна людина могла отримувати необхідні медичні послуги, не відчуваючи при цьому фінансові труднощі.

Така прихильність ВОУЗ відзначається в країні починаючи з 2015 р, коли уряд почав реформу системи охорони здоров’я з метою поліпшення показників здоров’я населення та забезпечення фінансового захисту громадян від необхідності оплачувати послуги за свій рахунок. Мета реформи – підвищити ефективність, модернізувати застарілу систему надання послуг та зробити більш доступною якісну допомогу.

ВООЗ, діючи в рамках Партнерства з питань ВОУЗ, з самого початку тісно співпрацює з урядом України. Організація постійно і послідовно забезпечує підтримку в питаннях фінансування і надання послуг охорони здоров’я, з особливим акцентом на зміцнення первинної ланки медико-санітарної допомоги, підтримуючи зв’язок із національними та міжнародними партнерами, незважаючи на зміни в складі уряду і виходячи за рамки одного виборчого циклу. Партнерство надає допомогу в якнайшвидшому забезпеченні ВОУЗ для 115 країн і фінансується з коштів, що виділяються Європейським союзом, Великим Герцогством Люксембург, організацією Irish Aid, урядом Японії, Міністерством у справах Європи і закордонних справ Франції, Міністерством міжнародного розвитку Сполученого Королівства і урядом Бельгії.

COVID-19 в Україні

Перший випадок COVID-19 був зареєстрований в Україні 3 березня 2020 г. Наприкінці серпня в країні було зафіксовано вже більше 108 000 підтверджених випадків і більше 2000 смертей. В умовах спалаху ВООЗ продовжувала надавати Міністерству охорони здоров’я підтримку для подальшого вдосконалення трьох ключових елементів системи охорони здоров’я: фінансування охорони здоров’я, надання послуг і стратегічного керівництва. Така підтримка важлива як для заходів у відповідь у зв’язку з COVID-19, так і для прогресу на шляху до ВОУЗ.

ВОУЗ означає здоров’я для всіх

Зараз, коли наш світ зіткнувся з одним з найбільш руйнівних криз в галузі охорони здоров’я в історії людства, досвід України демонструє важливість реформування таких основних елементів будь-якої системи охорони здоров’я, як фінансування охорони здоров’я, надання послуг охорони здоров’я та стратегічне керівництво. І в звичайні часи, і в умовах надзвичайної ситуації принципи ВОУЗ в рівній мірі є основою для здорового життя, безпеки і процвітання спільнот.

Джерело: https://www.euro.who.int/ru/health-topics/health-emergencies/coronavirus-covid-19/news/news/2020/9/ukraine-working-towards-universal-health-coverage-while-responding-to-covid-19

Всі новини